Celým Maďarskem se šíří panika před příchodem tisícovek nelegálních migrantů z blízkého východu a obyvatelé se začínají ozbrojovat. I přes bezpečnostní opatření, které Maďarsko v minulosti podniklo, například stavbu plotů na hranicích, jsou lidé neklidní. Jak uvedl mluvčí maďarského města Körmend Dániel Molnár, lidé si začínají kupovat slzotvorný plyn. Do města Körmend bylo před několika dny dopraveno prvních 16 žadatelů o azyl a lidé se tak začínají v této souvislosti připravovat na to nejhorší.

Maďarsko začalo s přijímáním uprchlíků! Město Körmend se v souvislosti s příchodem žadatelů o azyl ozbrojuje

Mluvčí města Körmend však médiím tvrdil, že se ve městě nešíří panika, ale mezi lidmi panuje zvýšení opatrnost. Na chování obyvatel reagovala již maďarská vláda, která nechala do města povolat přibližně 40 vojáků, kteří mají za úkol ve městě uklidnit situaci. Deník Magyar Nemzet, který informoval o panice mezi lidmi také upozornil pracovníky tamějšího obchodního centra, aby na sobě nenosili oblečení s vyzývavou barvou.

Čtěte dále: EU zaznamenala téměř 90 tisíc nezletilých migrantů bez dospělého

Uprchlický tábor, který byl postaven v areálu policejní odborné střední škole je podle tamějších zpráv otevřený a migranti tak mohou z areálu bez svolení odcházet. V souvislosti s nelegální migrací Rakousko zavedlo na svých hranicích kontroly, u kterých kontrolují policisté doklady a cestující.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: vlada93 / Shutterstock.com)

Komentáře