Noční vlci způsobují vlnu různorodých reakcí v každé zemi, kam tento médii označovaný gang z Ruska přicestuje. Nejstarší motorkářské uskupení Noční vlci, které pochází z Ruska a aktuálně se může chlubit podporou více než 5 tisíc motorkářů, dorazili do Prahy, kde je nečekalo příjemné přivítání. Na Václavském náměstí se shromáždila přibližně stovka protiruských aktivistů. Aktivisté na motorkáře z Ruska pokřikovali různé nadávky nebo gestikulovali vulgární gesta. Protiruští aktivisté čekali podle zpráv na motorkáře z Ruska několik hodin a s sebou si přenesli americké a ukrajinské vlajky.

Protiruští aktivisté čekali na Václavském náměstí v Praze na motorkáře z Ruska, kteří projížděli Česko republikou

Noční vlci, které vede blízký přítel ruského prezidenta Vladimira Putina údajný Alexandr Zaldostanov, způsobili vlnu ohlasu, když se během uctění památky setkali s hejtmanem jihomoravského kraje Michalem Haškem, který se musel “zodpovídat” z tohoto setkání během rozhovoru s Českou televizí. Protestní akci v Praze měl podle informací organizovat aktivista Tomasz Peszynski, který musel protestující přesvědčovat k setrvání, jelikož museli protestanti na příjezd motorkářů čekat dlouhé hodiny.

Čtěte dále: Rusko vojákům NATO: „Teple se oblečte a připravte na nemyslitelné“!

Jak informovala policie, během čekání na motorkáře z Ruska nedošlo k žádným závažnějším incidentům. Během průjezdu ruských členů uskupení Noční vlci došlo k slovním urážkám mezi protestujícími.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Denis Kornilov / Shutterstock.com)

Komentáře