Skotská policie před několika dny vydala varování pro všechny uživatele veškerých sociálních sítích, kteří si musí dávat podle policie pozor na to, co na těchto sítích zveřejní. Police v Glasgow tak nabádá uživatele sociálních sítí k slušnému a neškodlivému chování, pokud nechtějí, aby je navštívila nepříjemná návštěva, kterou se myslí policie. Policie také doporučila všem uživatelům, aby ke svým příspěvkům připojili hashtag #thinkbeforeyoupost, aby došlo k zvážení, zda je pravdivý.

Skotská policie zatkla muže, který šířil na sociálních sítích nenávistné komentáře vůči syrským uprchlíkům

Již delší doby jsou v této zemi kontrolovány sociální sítě od podobných příspěvků, které policie tvrdě trestá. Během února letošního roku byl zatčen 41-letý muž, který žil na ostrově Bute, který se provinil ofenzivním komentářem na sociální síti Facebook, který se týkal uprchlíků ze Sýrie. Ostrov, který muž obýval, měl přijmout přibližně 1000 syrských uprchlíků, přičemž populace ostrova činí 6498 obyvatel. Inspektor Ewan Wilson pro média vysvětlil zatčení muže, který zveřejnil nenávistné komentáře na sociálních sítích. Doufám, že zatčení vyšle dostatečný signál, že skotská policie nebude tolerovat podobnou činnost, tvrdí Wilson.

Čtěte dále: Migranti se v Německu dožadovali domu, který jim slíbila Merkelová

Podobný případ se odehrál v Německu, kde berlínská policie pořádala před několika dny zátahy na redaktory příspěvků, jenž obsahovaly nenávistný obsah vůči žadatelům o azyl, kteří migrují z blízkého východu do celé Evropské unie.

(KPa, ca.cz, skn.cz, Foto: Twin Design / Shutterstock.com)

Komentáře