Německá policie uskutečnila během několika minulých dnů zátahy na přibližně 10 bytů v Berlíně, kde se měli vyskytovat redaktoři, kteří na internetu šířili protiuprchlické příspěvky. Podle vyjádření policie se jednalo o úder proti krajně pravicové nenávistné mluvě, která se v posledních měsících v souvislosti s uprchlickou krizí šíří na sociálních sítích. Jak uvádí zprávy společnosti Associated Press, německá policie aktuálně bojuje proti šíření nenávistného obsahu, který je mířen ve většině případů zejména na uprchlíky.

Německá policie provedla ranní razie na redaktory, kteří šířili na sociálních sítích nenávistné příspěvky

Michael Gassen, policejní mluvčí, během tohoto týdne uvedl, že byla policejní razie mířena proti devíti podezřelým, kteří měli využívat Facebook, Twitter a jiné sociální sítě pro šíření nenávisti mířené proti muslimskému obyvatelstvu. Úřady musí v Německu dát lidem na vědomi, že internet není zóna nezákonnosti a když se zveřejní ilegální projev, nezůstane to bez důsledků, komentuje ranní razie v Německu policejní mluvčí Michael Gassen. Podezřelí muži vystavovali podle policejní zprávy proti-migrantská a anti-semitská poselství.

Čtěte dále: Migranti se v Německu dožadovali domu, který jim slíbila Merkelová

Podle vyjádření berlínské policie se jednalo o tak populární příspěvky na sociálních sítích, že police dostala přibližně přes 50 upozornění od lidí, kteří kontaktovali patřičné úřady a upozornili na ilegální činnost.

(KPa, ca.cz, ac24.cz, Foto: Lukassek / Shutterstock.com)

Komentáře