Snaží se mainstreamová média zamlčet pravdu bojem proti alternativním médiím? Začíná to tak opravdu vypadat. Slovenský mainstreamový deník SME před několika dny na svých stránkách zveřejnil článek, který záměrně bojuje proti alternativním médiím. Případ je dokonce tak vyhrocený, že se o samotný článek z deníku SME začala zajímat i zahraniční média. Deník SME se snížil v minulých dnech na útok do konkurenčních deníků, když vyzval inzerátory, aby upustili od reklamy na podobných webových stránkách, pokud se nechtějí “ztrapnit”.

Mainstreamová média vyzývají do boje proti alternativním médiím! Chtějí tak zatajit nepříjemnou pravdu?

Podle deníku SME, byla většina společností nepříjemně překvapena, když bylo zjištěno, že se inzerce objevuje na stránkách, které šíří konspirační teorie. Dále byl v jednom z článků zmíněn vznik nové iniciativy, který bojuje právě proti těmto alternativním médiím s cílem poškození dobré pověsti. Kontroverzní počínání slovenského deníku komentoval redaktor Milan Vidlák z časopisu Šifra. Některé firmy po zveřejnění článku požadovaly stažení reklam z těchto alternativních médií, i přes narůstající počet lidí, kteří tato média navštěvují.

Čtěte dále: Drsné video: Muslimové si na ulici vyřizovali účty

V jednom z článků deník SME důkladně zkoumal několik alternativních webů, na kterých se objevovaly mimo jiného i konspirační teorie. Podle slovenského deníku se objevovaly na několika těchto webech vulgarizmy, výzvy k násilí nebo extrémistický obsah. Není tedy divu, že kontroverzní počínání slovenského deníku nezůstalo bez odezvy.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: hs.sk)

Komentáře