Celkem 16 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří byli zadrženi během útěku z České republiky do Německa a byli navráceni do ČR, se chtějí vrátit zpět do Iráku. Jak informovala před několika hodinami zpravodajská televize ČT24, uprchlíky z Iráku zadržela před německými hranicemi cizinecká policie, která eskortovala uprchlíky do detenčního zařízení. Skupina šestnácti uprchlíků nejprve stáhla žádost o udělení azylu na území České republiky. Uprchlíci následně požádali opět o udělení azylu v ČR, teď však požadují migranti návrat do rodné vlasti.

Uprchlíci z Iráku, jenž byli přistiženi při útěku do Německa, požadují umožnění návratu do rodné vlasti

Skupina uprchlíků z Iráku během minulého týdne tajně odcestovala za hranice do Německa, kde však byla následně dopadena tamější policií, která vše oznámila místním úřadům. Česká republika následně žadatelům o azyl nabídla druhou šanci, migranti z blízkého východu jí však opovrhují, zdá se. Uprchlíkům bylo nabídnuto setrvat na území České republiky. Žadatelé o azyl však této šance nevyužili a požadují umožnění návratu do Iráku.

Čtěte dále: Sobotka nevylučuje v případě trvalých kvót možnost žaloby EU

Česká vláda se rozhodla v souvislosti s těmito úprky dvou skupin uprchlíků do zahraničí zrušit program ubytování žadatelů o azyl z Iráku, díky kterému mělo najít v ČR domov přibližně 153 lidí z blízkého východu.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com)

Komentáře