Několik uprchlíků z uprchlického tábora, který se nachází ve francouzském městě Calais, jenž se také označuje jako “džungle”, si na protest proti likvidaci tábora zašili ústa a dali tak najevo svůj názor na likvidační práce tamějších úřadů. Francouzské úřady v Calais se před několika dny rozhodly, že budou vyhrocenou situaci s uprchlíky řešit tak, že jednoduše jejich tábory zničí.

Čtěte více: Plán Merkelové v ohrožení? Erdogan odmítá lodě NATO u Turecka

Uprchlíci v této oblasti způsobili již v minulosti mnoho problémů, mezi které patří napadání, krádeže či jiné přestupky. Poslední zprávy z Calais uvádějí, jaké způsobili migranti problémy na tamější dálnici, která vede k Eurotunelu. Několik stovek migrantů tam před pár dny způsobilo potíže v dopravě, když blokovali dálnici a ničili projíždějící kamiony. Na videa z Calais, kde způsobili nelegální přistěhovalci potíže se můžete podívat ZDE.

Uprchlíci v Calais si zašili na protest proti demolici uprchlické tábora ústa a vyrazili do ulic s cedulemi

Celkem osm íránských uprchlíků si zašilo ústa, aby dali najevo svůj názor na demolici tábora. Informace přinesla agentura France Presse. Jak uvádějí zprávy z Calais, zmíněným uprchlíkům byly zbořeny stany, ve kterých žili spolu s dětmi. Během demolicí tábora došlo na několik potyček, bez kterých se činnost úřadů bohužel neobešla.

(KPa, ca.cz, ac24.cz, Foto: ac24.cz)

Komentáře