Policie obvinila šéf kampaně Donalda Trumpa z napadení novinářky Michelle Fields. Ten ji osmého března během tiskové konference v městě Jupiter na Floridě tvrdě chytil za paži, když se pokoušela položit Trumpovi otázku. Po napadení skončila s modřinami.

Policie společně s obviněním zveřejnila také video, na kterém je vidět napadení novinářky. „Lewandowski je na základě těchto obvinění zcela nevinný,“ vyjádřil se k obvinění Trump. Podle vyjádření, které zveřejnil na twitteru, není na policejním záznamu nic vidět.

Vzhledem k blížícím se primárkám ve Wisconsinu, to není pro Trumpa jednoduchá situace. V tomto středozápadním státě jsou podle průzkumů síly Trumpa i dalšího republikánského kandidáta Teda Cruze vyrovnané. Cruze navíc v úterý podpořil guvernér Wisconsinu Scott Walker. Obvinění může zhoršit jeho pozici před primárkami.

Trump prozatím získal přes sedm set delegátů, Cruz téměř pět set. Na získání řádné nominace už nemůže dosáhnout John Kasich, který má pouze okolo sta delegátů.

V demokratické straně se v dalších primárkách ve Wisconsinu pokusí Hillary Clintonová zastavit ožívajícího Bernieho Sanderse, který nečekaně vyhrál v několika státech.

(ALi, BBC, Foto: Ilya B. Mirman / Shutterstock.com)

Komentáře