Rusko vyložilo karty na stůl a ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prozradil, jaké má jeho země v Evropě plány. V jednom ze svých článků, které pravidelně vycházejí pro moskevský časopis Rusko v globální politice, žádá Evropu o povolení k rozhodování o evropské politické a bezpečnostní architektuře. Sergej Lavrov s nadsázkou tvrdí, že v Evropě nastane velká nestabilita, pokud se samotné Rusko této úlohy neujme.

Čtěte více: Putin je pro Evropu větší hrozbou než Islámský stát, tvrdí Soros

Během posledních dvou století vedly všechny pokusy o sjednocení Evropy bez Ruska ke katastrofě, komentuje aktuální dění v Evropě ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov. Ministr však není jediným mužem v ruské politice, jenž s tímto názorem souhlasí. Podle redaktorky deníku The Guardian, jenž přinesl informace o snaze Ruska rozhodovat o evropské bezpečnosti, stejný názor zastává samozřejmě ruský prezident Vladimir Putin.

The Guardian přišel se znepokojivou zprávou: Rusko požaduje svolení o rozhodování o evropské bezpečnosti

Samotný Lavrov kritizoval rozhodnutí ruského prezident Putina a jeho anexi Krymu, přičemž nedávno přirovnal ruského prezidenta k Petru Velikému, jenž praktikoval tvrdou domácí politiku a úspěšnou politiku zahraniční. Anexe Krymu byla podle ruského ministra zahraničí chybou, jelikož tak země porušila tvrzení o dodržování mezinárodního práva.

(KPa, ca.cz, bl.cz, Foto: Drop of Light / Shutterstock.com)

Komentáře