Rakouský prezident Heinz Fischer se nedávno vyjádřil k dohodě EU s Tureckem, která zaručuje přesun nelegálních uprchlíků z Evropské unie do Turecka, kde budou následně tito migranti vyměněni za uprchlíky, kteří mají právo na azyl v Evropě. Heinz Fischer však vyjádřil značné pochyby o úspěchu dohody, prozradil ve svém rozhovoru pro deník Die Presse am Sonntag.

Čtěte více: Generální tajemník OSN nesouhlasí se stavbou bariér proti uprchlíkům

Prezident Heinz Fischer však není prvním politikem, který vyjádřil nedůvěru v dohodu mezi Evropskou unií a Tureckem. Před několika dny oznámil médiím samotný turecký premiér Ahmet Davutoglu, že jeho země nebude v žádném případě obchodovat s uprchlíky, přičemž byla dohoda o několik hodin prohlášena za platnou. Kdy však začne Evropská unie s výše zmíněným “obchodem” s žadateli o azyl z Turecka není jasné.

Prezident Heinz Fischer vyjádřil během rozhovoru pro rakouský deník nedůvěru v dohodu mezi EU a Tureckem

Prezident Heinz Fischer také odmítl kritiku německé kancléřky Angely Merkelové, která se před několika dny negativně vyjádřila k rozhodnutí Rakouska o omezeném počtu žadatelů a azyl, kteří budou přijati do Rakouska. Vídeň už v únoru letošního roku oznámila, že umožní přibližně jedné osmdesátce žadatelů o azyl denně vstup za hranice Rakouska.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: thelefty / Shutterstock.com)

Komentáře