Komisař Evropské unie pro migraci Dimitris Avramopulos se vyjádřil k otázce přijímání uprchlíků v Evropě, které je aktuálně podle politika velkým problémem. Celkem 23 členských zemí Evropské unie musí začít přijímat 6000 migrantů měsíčně, tvrdí Avramopulos. Přesněji se jedná o žadatele o azyl, kteří se v současné době nachází na území Řecka a Itálie, jelikož by mělo tímto rozhodnutím dojít k zmírnění zátěže pro celou Evropu.

Čtěte dále: Vláda propaguje na webových stránkách sexuální styk s migranty

O vyjádření komisaře Evropské unie pro migraci informovala tisková agentura AP. Již v září minulého roku se shodli země v Evropské unii na přemístění celkem 160.000 uprchlíků z Řecka a Itálie, do dnešního dne se však podle tamějších zpráv přemístilo pouze 900 žadatelů o azyl. Systém pro přerozdělování uprchlíků do Evropy, který podle těchto zpráv trpí na své funkčnosti, je podle Avramopulose klíčovým pro zvládnutí přílivu migrantů do Evropské unie.

Komisař Evropské unie pro migraci Dimitris Avramopulos: Země EU musí začít měsíčně přijímat 6000 migrantů

Ministři vnitra Evropské unie se však obávají, že po uzavření z jedné tras, kterou se dostávali žadatelé o azyl do Evropy, vznikne zanedlouho další. Od ledna letošního roku přišlo podle odhadů do Evropy přibližně 141.000 uprchlíků a další jen čekají.

(KPa, ca.cz, hs.sk, Foto: Nicolas Economou / Shutterstock.com)

Komentáře