Uprchlická krize si vyžaduje další miliardy eur od Evropské unie. Přesně tato věta zazněla přímo z Turecka, které má za úkol snížit dopady uprchlické krize za evropské peníze a zamezit tak přílivu dalších tisíců uprchlíků přímo do Evropské unie. Ankara však před několika dny požádala Evropskou unii o další peníze, jelikož si to vyžadují opatření proti migraci.

Turecko požaduje miliard pět, my jsme ale připraveni poskytnou pouze tři miliardy

Výrazně větší finanční podpora pro Turecko, v otázce řešení uprchlické krize je zajištěna v rámci takzvaného akčního plánu, který vypracovala před několika týdny samotná Evropská unie. Evropská osmadvacítka by měla Turecku zaplatit na řešení uprchlické krize místo předpokládaných tří až pět miliard euro. Tuto informaci přinesl ve včerejších hodinách německý deník Die Welt.

Uprchlická krize si vyžaduje další finance z Evropské unie, zní od politiků z turecké vlády

K tomuto financování Turecka se vyjádřil již před několika dny i český prezident Miloš Zeman, který považuje posílání peněz turecké vládě za vyhazování peněz, jenž by se mohly využít mnohem lepším způsobem. Vysoce postavený diplomat z Evropské unie však do Turecka vzkázal, že je možné odeslat do Turecka pouze miliardy tři nikoli pět. Tyto zprávy jen potvrzují, že je budoucí spolupráce Turecka s Evropskou unií v ohrožení.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: thomas koch / Shutterstock.com

Komentáře