Syrská armáda pokračuje ve svém úspěšném boji proti teroristům z extrémistické skupiny Islámského státu, který je v současných dnech pod palbou raket od Syřanů. Konkrétně se jedná o jednoty DAÉŠ-u, které jsou pod silnou palbou od syrské armády, která bojuje proti teroristům již několikátým měsícem. Syrská armáda, jako jedna z mnoha armád, jenž bojují aktuálně proti Islámskému státu na blízkém východě, využívá k těmto útokům na pozice teroristů z IS raketové systém typu “Solncepjok” a “Buratino”.

Jedná se o raketomet vyrobený v Rusku, který se může chlubit velkou účinností na bitevním poli. Tato zbraň po svém dopadu na určité území vytvoří oblak paliva se vzduchem, který se následovně vznítí. Syrská armáda tak za pomocí této zbraně doslova vypaluje pozice teroristů z Islámského státu.

Syrská armáda vypaluje pozice jednotek DAÉŠ, které bojují na blízkém východě pod vlajkou IS

Syrské jednotky využívají k útokům termobarickou ruskou zbraň TOS-1 a TOS-1A. Ruským novinářům se dokonce povedlo jeden z těchto raketových útoků syrské armády na pozice islamistů zachytit na video, na které se můžete podívat pod článkem. Armádě se podařilo za pomoci těchto raket téměř zničit veškeré ozbrojené jednotky, které se pohybovaly v oblasti malého města Kinsibba.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: ID1974 / Shutterstock.com

Komentáře