Generální tajemník NATO Jens Stoltenber se nedávno vyjádřil k současné bezpečností situaci v Evropě, jenž podle jeho názoru v blízké budoucnosti destabilizuje Rusko a současná vláda v čele s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Stoltenberg zřejmě narážel na stále eskalující konflikt na blízkém východě, konkrétně v Sýrii, kde Rusko aktuálně bojuje proti teroristům z Islámského státu. Generální tajemník NATO vyslovil svůj názor na válečnou politiku Ruska během nedávné bezpečnostní konference, jenž se odehrála v německém Mnichově.

Čtěte více: NATO obvinilo Rusko z modelování jaderného útoku na Švédsko

Hlavním důvodem k obavám je podle Jense Stoltenberga začátek nové studené války, ke které se již podle několika expertů schyluje v souvislosti s válečným konfliktem na blízkém východě. Tyto zprávy přinesla odborná agentura AP s odvoláním na vyjádření tajemníka, jenž se už před několika dny vyjádřil na adresu Ruska, které obviňoval z modelování jaderného útoku na Švédsko.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg varuje: Rusko destabilizuje evropskou bezpečnost

NATO se tak pouze podle jeho slov snaží předejít studené válce. V dnešních dnech je velice důležitý vzájemný dialog, dodává tajemník NATO. Zároveň došlo i na pochvalu aliance k posilnění obrany v zemích, které sousedí s Ruskem. Stoltenberg dokonce i pohrozil tím, že mezi arzenálem armády NATO jsou jaderné zbraně, které nebudou použity jako součástí “konvenčního konfliktu”.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře