Ruská stíhačka před několika dny ohrozila americké průzkumné letadlo, u kterého provedla nebezpečný manévr, po kterém došlo mezi těmito dvěma letadly téměř ke kolizi. Jedná se tak o další “provokaci” ze strany Ruska, které už se svým letectvem před několika týdny provinilo v leteckém prostoru Turecka.

Během tohoto údajného porušení leteckého prostoru Turecka došlo k sestřelení ruského letadla. Posádka ruského letadla měla být podle zpráv postřelena tamějšími rebely. Ruská stíhačka, která se měla podle Pentagonu nebezpečně přiblížit k americkému průzkumnému letadlu, se pohybovala nad prostorem Černého moře. Ruské letadlo mělo americké letadlo zpozorovat a při přibližovacím manévru mělo podle USA dojít téměř ke střetu obou letadel.

Rusko provedlo nebezpečný manévr nad Černým mořem a ohrozilo tak americké letadlo

K tomuto nebezpečnému setkání letadel mělo dojít podle amerického Pentagonu 25. ledna tohoto roku. Americké letadlo typu RC-135U se během svého rutinního letu v mezinárodním vzdušném prostoru dostalo téměř do kontaktu s ruským letadlem Su-27. O nebezpečném manévru ruského letadla informoval námořní kapitán Daniel Hernandez. Rusko v posledních týdnech zvýšilo svoji agresi, kterou jen dokládají tyto stížnosti. Turecko dokonce před několika dny informovalo svět o tom, že mělo další ruské letadlo údajně překročit turecký vzdušný prostor, do kterého má ruská armáda zakázáno létat.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: Yuriy Klymenko / Shutterstock.com

Komentáře