Rakousko se rozhodlo razantně vykročit proti žadatelům o azyl v zemi, kteří do Rakouska každým dnem přicházejí z blízkého východu a severní Afriky a začalo vystavovat pro tyto utečence zákazy vstupu. Aktuálně se podle tamějších informací rozhodla rakouská města Korneuburg a Mödling k vystavení zákazů ke vstupu na veřejné bazény. Žadatelé o azyl, kteří přicestovali do Rakouska a žijí v těchto dvou městech, mají výslovný zákaz navštěvovat tamější veřejné bazény.

Tento zákaz však lze porušit, pokud k tomuto bazénu půjdou žadatelé o azyl s takzvyným “doprovodem”. Tyto pokyny oznámil patřičným pracovníkům veřejných bazénů radní města Mödling Robert Mayer, který se v současné době angažuje v politické straně lidové (ÖVP). Pracovníci veřejných bazénu by tak neměli podle radního připustit vstup žadatelům o azyl na veřejné bazény.

Rakousko se rozhodlo vydat zákaz vstupu pro žadatele o azyl na veřejné bazény, zákaz potvrdily zatím dvě města

Tato rozhodnutí vyplynula podle radního z chování žadatelů o azyl, kteří v minulých dnech dokonce skákali do veřejných bazénů v oblečení, vyhrožovali tamějším uklízečkám a pokoušeli se vykrást automaty. Ve městě Korneuburg docházelo k podobným incidentům, zde ale uprchlíci napadali i návštěvníky veřejného bazénu a radnice tak se zákazem neotálela. O zákazu vstupu žadatelům o azyl na veřejné bazény informoval rakouský deník Kurier.

Zdroj: Svobodnenoviny

Komentáře