Maďarský miliardář a filantrop George Soros ve svém rozhovoru pro deník The Guardian tvrdí, že je ruský prezident Vladimir Putin pro Evropu mnohem větší hrozbou, než samotný Islámský stát a jeho teroristé. V deníku The Guardian tvrdí, že i přes mnohačetné teroristické útoky džihádistů z teroristické skupiny Islámský stát, je ruský prezident mnohonásobně větší hrozbou pro celou Evropu a její členské země.

Orbán: Dohoda mezi Tureckem a Německem přivede další uprchlíky do Evropy

Maďarský rodák tak pouze reagoval na vyjádření maďarského premiéra Viktora Orbána, jenž tvrdí, že Soros díky své organizaci “Open Society Foundations” financuje migrační krizi a usiluje o úplné otevření hranic a spuštění masové migrace do Evropské unie. Důvodem je podle maďarského premiéra levná pracovní síla, jenž by se právě tomuto miliardáři hodila do svých podniků.

Vladimir Putin je mnohonásobně větší hrozbou pro celou Evropu než Islámský stát a jeho teroristé, tvrdí Soros

Různé zprávy dokonce uvádějí, že Sorosova organizace opravdu financovala určité faktory, jenž spustily migrační krizi v Evropě a na blízkém východě. Soros se však brání tím, že za spuštění této migrační vlny do Evropské unie může ruský prezident Vladimir Putin v čele ruské armády, jenž bombardovala syrské území, ze kterého právě tito uprchlíci prchají. Podle maďarského miliardáře bombarduje ruská armáda i civilisty, což potvrdili i samotní Syřané.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: Antonio Scorza / Shutterstock.com

Komentáře