Německo v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou pracuje na novém postupu vyhošťování uprchlíků, které chce německá vláda posílat zpět do zemí třetího světa. Nejedná se ovšem o všechny uprchlíky, kteří se pohybují právě v těchto chvílích v Německu a žádají o azyl, ale o zločince, kteří spáchali na území Německa trestný čin.

V současné době vyjednáváme již s Tureckem a jinými zeměmi o převzetí těchto uprchlíků

Tímto vyjádřením chtěla nejspíš německá kancléřka Angela Merkelová uklidnit v posledních dnech stále rostoucí kritiku na její osobu a politickou stranu. K tomuto vyhoštění do jedné ze zemí třetího světa však dojde, pokud žadatel o azyl, jenž se zachoval protiprávně, se nebude moci vrátit do své rodné země. Podle vyjádření německé vlády by se mělo konkrétně jednat o země, přes které se žadatelé o azyl dostali do Evropské unie.

Německo v čele s Angelou Merkelovou chce posílat uprchlíky, kteří spáchají trestný čin, do zemí třetího světa

Německá kancléřka Angela Merkelová se také snažila uklidnit situaci tím, že se uprchlíci budou vracet zpět do svých krajin, hned jak bude zklidněna situace na blízkém východě. Tuto informaci podpořila německá kancléřka tím, že Německo aktuálně opustilo 50 tisíc uprchlíků, nutno podotknout, že uprchlíci opustili Německo dobrovolně.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: Jazzmany / Shutterstock.com

Komentáře