Syrští vzbouřenci natočili úterní letecký útok v Sýrii, který nebyl ovšem mířen na Islámský stát nebo na pozice jakékoliv teroristické skupiny, ale byl mířen na civilisty, kteří podle tamějších zpráv umírali. Podle vzbouřenců to nebyl první případ, kdy byly vedeny letecké útoky právě na infrastrukturu a na civilisty, jenž nemají s Islámským státem nic společného. Při úterním leteckém útoku bylo podle zpráv usmrceno 15 nevinných civilistů.

Konkrétně se jednalo o syrské město Saraki, kde umíraly ženy a děti. Tento fakt jen potvrzuje informace o tom, že letecké útoky za poslední týdny ze strany ruské a syrské armády značně zintenzivněly. Jedna z mnoha napadených rodin dokonce poskytla rozhovor pro média, kde členové rodiny tvrdí, že se jednalo o ruské letectvo, jenž napadlo a zabíjelo civilisty v jejich okolí.

Letecké útoky ruské a syrské armády zabíjejí civilisty a ničí naši infrastrukturu, tvrdí Syřané

Jedná se o mladé děvče jménem Aia, která na videu tvrdí, že její vesnici napadla ruská armáda. Aktuálně se však nedaří se stoprocentní jistotou potvrdit, zda se jednalo skutečně o ruské letadlo, Syřané jsou však přesvědčeni, že se jednalo právě o Rusko, které v blízké oblasti bombarduje civilisty již dlouhé měsíce.

Zdroj: Blisty

Komentáře