Francii došla trpělivost s uprchlíky, kteří obývají mnohatisícové tábory ve městě Calais a zbourala uprchlíkům provizorní kostel i mešitu, která byla postavena pro účely modliteb. Agentura AP informovala o této pracovní činnosti francouzských úřadů, které povolaly demoliční čety do jednoho z mnoha utečeneckých táborů, ve kterých se aktuálně nachází několik tisícovek žadatelů o azyl, jenž se snaží dostat ve velké většině na území Velké Británie.

Snaží se tu jen narušit mír

Tato demolice mešity v uprchlickém táboře ve městě Calais se neobešla bez odporu samotných žadatelů o azyl z této oblasti. Tamější zprávy dokonce informovaly o potyčce mezi pastorem, který sloužil v tomto zničeném zařízení a mezi policejními složkami, které hlídaly bezpečný chod demoličních prací v táboře.

Francie za pomoci policejních složek zbourala v uprchlickém táboře ve městě Calais provizorní mešitu

Tato akce bylo pouze vyvrcholením podle zprávy dlouhodobé snahy francouzských úřadů o vytvoření přibližně 100 metrové bezpečnostní zóny, která by se měla nacházet kolem uprchlického tábora. Francouzské úřady také potvrdily, že si mohou uprchlíci v táboře postavit nový kostel i novou mešitu. Tomuto úkonu nebude francouzská vláda podle informací bránit. Francie se dostala již v minulosti pod palbu kritiky když se zjistilo, že vláda nedokázala v těchto táborech zajistit uprchlíkům základní potřeby pro hygienu.

Zdroj: Hlavnespravy

Komentáře