Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se během svého rozhovoru rozohnil a tvrdí, že teroristé využívají v boji proti tureckým silám zbraně vyrobené v Rusku. Turecký prezident se také ohradil vůči západním zemím v Evropě, které nechtějí podle prezidenta bojovat v Sýrii proti Kurdům, kteří jsou v otevřené válce na blízkém východě. Ankara je přesvědčena o tom, že tato neochota bojovat proti kurdským jednotkám je spojena se zapojením Kurdů do terorismu, informoval o tom deník Hurriyet Daily News.

Už dříve jsme vedli rozhovory ohledně IS a varovali jsme západ ohledně dodávání zbraní

Turecký prezident médiím také prozradil, že většina těchto ruských zbraní, jenž jsou podle Erdogana používány v boji proti Turecku, se zabavují nejčastěji na hranicích se Sýrií, kde jich bylo do dnešního dne zabaveno největší množství. Prezident si tento fakt spojuje s absencí vážné snahy bojovat proti globálnímu terorismu.

Turecký prezident Erdogan tvrdí, že používají teroristé v konfliktu na blízkém východě ruské zbraně

Turecký prezident také tvrdí, že už před několika měsíci vedl se západem diskuze ohledně Islámského státu a západ varoval před dodáváním zbraní na blízký východ. Narážel tak podle deníku Hurriyet Daily News na skutečnost, že ne všechny zabavené zbraně na hranicích s Tureckem byly ruského původu.

Zdroj: Prvnizpravy
Foto: photo story / Shutterstock.com

Komentáře