Syrská armáda oznamuje svůj úspěch, když se za pomoci ruských náletů a ruské armády přiblížila k tureckým hranicím a začíná dobývat zpět některá svá města, která měl pod vládou Islámský stát. Zprávy hovoří zejména o oblasti v Sýrii, která nese název Latakia, kde syrská armáda získala většinu měst, jenž měli pod svou vládou povstalci. Syrské armádě se také podařilo získat moc nad provincií Aleppo, kde měli rebelové své pozice.

Převraty v těchto provinciích na území Sýrie se podařilo provést syrské armádě podle tamějších informací během několika dnů. Již ve středu se podařilo 43. brigádě syrské armády obsadit města Khan al-Assal a Al-Rashiddeen v provincii Aleppo, informuje o tom Alasdarnews.

Aktuální zprávy ze Sýrie: Syrská armáda postupně dobývá zpět svá města a pomalu se blíží k turecké hranici

Syrská armáda ovšem musí s obsazením dalších syrských měst vyčkat, jelikož je armáda zapojena do několika dalších bojů s povstaleckými skupinami. Některými z těchto povstaleckých skupin je Fronta an Nusra, Al-Sham Liwa Suqour nebo Harakat Ahrar Al-Sham. Syrská armáda také před několika dny obsadila oblast kolem Salmy a podařilo se jí tak znevýhodnit pozice povstalců, proti kterým tato armáda bojuje. Mezitím se daří dalším brigádám syrské armády získávat zpět do moci další syrská města.

Komentáře