Radikální část finského obyvatelstva se rozhodla reagovat na neutichající problémy s nelegálními imigranty a lidé se tak odhodlali pro vytvoření domobrany, která proti těmto imigrantům bude bojovat. Finští radikálové si říkají “Vojáci Odina” a budou chránit svoji zemi a obyvatele před rozbroji, které v zemi vytvářejí nelegální imigranti.

Pobouřilo nás, když jsme zjistili, že migranti špehují děvčata u základních škol

Radikálové se poznají podle toho, že na sobě mají černé oblečení s logem a názvem domobrany na zádech. Vojáci Odina již mají ve Finsku několik stovek členů, kteří jsou připraveni jít do boje za svoji vlast a chránit jí tak před imigranty. Jeden z organizátorů promluvil k médiím. Co vedlo radikály k tomuto odvážnému kroku?

Radikálové z Finska vytvořili domobranu čítající několik stovek lidí, pobouřily je zprávy o nelegálních imigrantech

Tito radikální bojovníci dokonce nabírají další síly tak ,že stoupenci radikální domobrany chodí mezi lidmi a rozdávají prospekty, ve kterých naléhají další občany k připojení do domobrany. Proti této aktivitě se však staví tamější policie a politické strany. Finský ministr vnitra Petteri Orpo situaci okomentoval tak, že tato skupina zavání extrémismem. Ministr vnitra také tvrdí, že opatření nezvýší bezpečnost v zemi, radikálové nemají také podle ministra právo na použití síly.

Zdroj: Hlavnespravy

Komentáře