Zprávy mnoha nemocnic z Dánska potvrzují nepříjemný fakt, kterým je přínos exotických nemocí, které svojí migrací ze severní Afriky a blízkého východu přinášejí žadatelé o azyl do Evropy. Žadatelé o azyl se do Evropy hrnou v takových počtech, které nebyly zaznamenány ani za druhé světové války, během které migrovaly statisíce. S tímto faktem začínají panovat obavy, zda uprchlíci nepřinášejí z těchto pro nás exotických oblastí, závažné choroby, na které není evropan zvyklý.

Není pochyb o tom, že tyto choroby pochází od uprchlíků

První případy vzácných chorob hlásí několik nemocnic v Dánsku, které zpozorovaly několik případů výskytu záškrtu. Úředníci se domnívají, že se tyto záškrty dostaly do země hlavně díky uprchlické krizi, informují tamější média. Tamější lékaři bohužel nalezli i jiné typy chorob, které v Evropě nejsou obvyklé.

Uprchlíci podle Dánska přinášejí exotické choroby, na které v Evropě jen tak nenarazíme, varují tamější média

Proti tomuto typu záškrtu musí být člověk očkovaný, jinak může být pro lidské zdraví velice nebezpečný až smrtelný. Lékaři dále komentují situaci tak, že tento typ záškrtu byl v Dánsku evidován naposledy v roce 1998. Dánští lékaři také zpozorovali u některých žadatelů o azyl příznaky tuberkulózy a malárie, které mohou mít velice vážné následky.

Zdroj: Svobodnenoviny
Foto: Janossy Gergely / Shutterstock.com

Komentáře