Z francouzského uprchlické tábora ve městě Calais uniklo video, které chtějí pro-migrační aktivisté, aby bylo okamžitě vymazáno z internetu. Jedná se o video, ve kterém je zachycen útok uprchlíků v táboře v Calais, kteří napadli údajného reportéra, který se snažil natočit reportáž pro nejmenované médium. Uprchlíci, kteří napadli tyto dva členy údajného štábu použili k útoku pepřové spreje a nože.

Tím, že video nahrajete na internet, ničemu nepomůžete

Otázkou tedy zůstává, kde uprchlíci přišli k těmto zbraním? Útok se odehrál v uprchlickém táboře přezdívaném tamějšími obyvateli “džungle” v Calais. Nejedná se o první napadení uprchlíky, kteří se dostali k zbraním. Do dnešního dne se hromadí další a další případy napadení, ve kterých byli ve většině případů uprchlíci jako agresoři.

Uprchlíci napadli ve francouzském uprchlickém táboře údajné reportéry, kteří celý incident natočili

Video, kde je zachycen útok uprchlíků, zveřejnila na internet paní Engelsová. Podle informací točili tito novináři část dokumentu, který ponese název “Calais: Vítejte v džungli”, jenž bude pojednávat o současné situaci kolem uprchlické krize ve Francii a celé Evropské unii. Paní Engelsová dokonce na svém profilu na sociální síti, kde také nahrála toto video, obhajuje uprchlíky, jelikož nemají podle slov ženy nic lepšího na práci. Skupina Solidarita s migranty v Calais, která na sociální síti Facebook působí, požaduje okamžité vymazání tohoto videa.

Zdroj: Svobodnenoviny

Komentáře