Na trhu existují stovky různých výrobků od několika společností, které vlastní tyto značky. Většina výrobků však patří jen několika mála společnostem, které tak dávají svým spotřebitelům “iluzi volby”. Bohužel na světě existuje několik takových korporací, které dokáží sledovat člověka a zjistit si o daném subjektu téměř všechny informace. Jsou to korporace, které dokáží zjistit například co si člověk kupuje nebo co sleduje.

Světové korporace

Ač se nám může zdát, že si vybíráme z několika desítek nebo stovek značek, vše se vrací zpět do malých kruhů obřích korporací. Na internetu se objevila “síť”, která zobrazuje tyto obří celosvětové korporace, které ovládají další desítky společností, jenž prodávají svoje produkty po celé Zemi.

Tyto světové korporace ovládají téměř celý svět a sledují každý Váš krok nebo sledují Vaše aktivity

Mezi těchto deset mega korporací patří například všem známá společnost Coca-Cola, Nestlé nebo Johnson-Johnson. Tyto korporace vlastní naprostou většinu menších korporací, které prodávají svoje produkty po celém světě a mají na chod Země větší vliv, než si myslíte.

Můžeme například zmínit již několik let starou kauzu společnosti Nestlé, jenž vlastní podle informací většinu zásob pitné vody, kterou také korporace chytře prodává lidem. Tyto korporace nevlastní pouze potraviny, ale dokonce i několik televizních stanicí, vysílajících ve většině zemí. Jedná se o společnost GE, jenž vlastní stanici NBC nebo známou společnost Time Warner, pod kterou spadá HBO, CNN nebo Warner Bros.

Zdroj: Svobodnenoviny

Komentáře