Spojené státy zaznamenaly výbuch laboratoře, která se nachází na Ukrajině blízko města Charkov. V této laboratoři se měl zkoumat podle informací smrtící virus “kalifornské chřipky”, který unikl do ovzduší. Při explozi laboratoře mělo zemřít přibližně 20 ukrajinských vojáků, kteří operovali blízko této americké laboratoře a dalších 200 jich mělo být během incidentu zraněno a převezeno do blízké nemocnice. O tomto “výbuchu” americké laboratoře informovala agentura DNINEWS.

Během krátké doby zemřelo 20 ukrajinských vojáků

Tragédie se tak odehrála během údajného příměří, které by mělo v oblasti Donbas probíhat. Podle tamějších zpráv však stále probíhají v některých regionech boje, o čemž svědčí ostřelování granátů. Informace o smrtícím viru “kalifornské chřipky” informuje i tajná služba Doněcké lidové republiky. Město Charkov se tak bude muset připravit na řešení situace, kdyby došlo k případnému rozšíření tohoto smrtícího viru.

Spojené státy zaznamenaly výbuch laboratoře na Ukrajině, kde docházelo ke zkoumání smrtící viru

K této katastrofě na území Ukrajiny se již vyjádřil velitel ozbrojených sil Eduard Basurin, jehož video naleznete pod článkem. K úniku tohoto viru došlo již podle zpráv 12. ledna, po kterém došlo k hromadnému onemocnění mezi vojáky, kteří do dvou dnů zemřeli. Důvodem, proč se informace o výbuchu laboratoře dostaly mezi veřejnost až v dnešních dnech je ten, že ukrajinská vláda tuto katastrofu pečlivě zatajovala.

Zdroj: AC24

Komentáře