Turecko již hodně dlouho financuje Islámský stát, se kterým také několik měsíců spolupracuje na vojenských intervencích na blízkém východě, tvrdí izraelský ministr obrany. Izraelský ministr však není jediným vysoce postaveným politikem, který obviňuje Turecko ze spolupráce s Islámským státem, od kterého by měla turecká vláda nakupovat již několik měsíců tamější ropu.

Ruský prezident Vladimir Putin, ještě před sestřelením ruského letadla SU-24 tureckou armádou, prohlásil hrozivé tvrzení. Vladimir Putin tehdy prohlásil, že je Turecko sponzorem Islámského stát a funguje tak jako státní sponzor terorismu. Ruský prezident také komentoval situaci ohledně sponzorování Islámského státu tak, že o této situaci ví Rusko již nějakou dobu. Putin však považuje za překvapující samotné financování skupiny, která se považuje za největší “metlu lidstva” od časů Reichu.

Izraelský ministr obrany: Islámský stát si užívá peněz od Turecka za ropu již dlouhou dobu

Jedná se o diktaturu tureckého prezidenta Erdogana, který financuje teroristy z Islámského státu, komentuje ruský prezident Putin. Tato prohlášení jsou součástí velké PR kampaně, kterou před několika dny spustilo Rusko právě proti Turecku. Konkrétně by se mělo jednat o zveřejněné záznamy s cisternami ropy, které putují ze Sýrie od Islámského státu přímo do Turecka. Turecko obvinění zlehčuje tím, že přece Putina nebere nikdo vážně.

Zdroj: AC24

Komentáře