Pentagon vydal prohlášení, ve kterém konstatuje výsledky leteckých akcí, jenž provedla americká armáda v Iráku. Podle informací byl zničen významný finanční objekt pro Islámský stát, ze kterého islamisté získávali finanční podporu na vojenské intervence. Koalice vedená USA tak měla ve městě Mosul během pondělních útoků zničit tento významný objekt pro IS.

Ztráta životů civilistů se před útokem předpokládala, nebyl to však náš úmysl

Letecký útok si ovšem vybral také svoji daň. Během tohoto útoku koalice bylo zabito několik civilistů. K těmto civilním obětem se již vyjádřil také plukovník Steve Warren, který hovoří o nepříjemné skutečnosti, bez které by se ovšem tyto útoky na významný objekt neobešly. Prohlášení plukovníka Stevena Warrena přinesla agentura Reuters.

Islámský stát během náletů koalice vedené USA přišel o významný finanční objekt, který byl zničen

Steve Warren také prohlásil, že při těchto vojenských akcích je třeba zvážit možný počet civilních obětí vůči vojenské důležitosti cíle. Dále muž potvrdil, že civilní oběti při tomto náletu v Iráku tvořily “jednociferné” číslo. Při zásahu armády mělo být podle informací zničeno několik milionů dolarů, které se již nedaly zachránit a Islámský stát tak obdržel velkou ránu do finančního rozpočtu. Finanční banka pro IS v Iráku tak byla v pořadí devátým cílem, který byl v nedávné době zničen.

Zdroj: Hlavnespravy
Foto: servickuz / Shutterstock.com

Komentáře