Jak vypadal Afghánistán a jeho okolí, než se v této oblasti začal vyskytovat Tálibán nebo Islámský stát? Galerie obrázků Vám ukáže, jak se země lišila před příchodem těchto teroristických skupin, jenž způsobily v zemi chudobu a další problémy pro tamější obyvatelstvo. Když se řekne slovo Afghánistán, každý si představí zemi plnou skalnatých hor, teroristů a válek. V 60. letech však země vypadala úplně jinak.

V Afghánistánu nosila děvčata krátké sukně a lidé žili liberálním životním stylem. Na blízkém východě se nejedná bohužel o jedinou výjimku, kde způsobily tyto skupiny převrat v zemi k horšímu. Mnoho zemí žilo naprosto odlišným způsobem života, než se začaly v těchto zemích tvořit extrémistické teroristické skupiny, které způsobují jen teror a ničí lidské životy jak na blízkém východě, Evropě, ale také jinde po celém světě.

Jak vypadal Afghánistán v 60. letech, když tam nepůsobil ještě Tálibán nebo Islámský stát?

Podobný životní styl a životní úroveň bychom našli stejně jako v Afghánistánu třeba v Íránu, který vypadal v roce 1970 zcela jinak a je zde vidět, jak teroristické skupiny z blízkého východu ovlivnily životy milionům lidem. Následující snímky pořídil americký univerzitní profesor Dr. Bill Podlich, který pracoval také několik let pro UNESCO a v Afghánistánu strávil dva roky, během kterých pořídil tyto fotografie.

Zdroj: AC24

Komentáře