Finsku došla trpělivost s uprchlíky v zemi a rozhodlo se jich 20 tisíc vyhostit ze země. Veřejnost o tomto kroku finské vlády informovala státní tajemnice Finska Päivi Nergová, která působí v současné době na ministerstvu vnitra ve Finsku. Aktuálně by se mělo ve Finsku nacházet celkem 32 tisíc uprchlíků a z tohoto počtu chystá finská vláda právě 20 tisíc deportovat ze země během tohoto roku.

20 tisíc je jen odhad, momentálně o tomto počtu diskutujeme

Státní tajemnice Finska Nergová tvrdí, že těchto údajných 20 tisíc uprchlíků je pouhý odhad, který stanovila předběžně vláda. Oznámila to pro agenturu Reuters, které pořádala tiskovou konferenci na uprchlické téma. K tomuto číslu mohou také podle finské tajemnice přispět uprchlíci, kteří budou chtít Finsko opustit dobrovolně. Ve statistikách se tak jedná celkem o 62 procent uprchlíků v zemi, kteří budou vyhoštěni.

Finsko plánuje vyhostit 62 procent žadatelů o azyl, kteří se v současné době vyskytují v zemi

Nergová také prozradila, že země plánuje vybudovat speciální střediska, která budou určena pouze pro žadatele o azyl, jenž budou brzy ze země vyhoštěni. Finsko již potvrdilo, že do dnešního dne stáhly aktuálně čtyři tisícovky uprchlíků svoji žádost o udělení azylu ve Finsku. Mělo by se jednat zejména o migranty, kteří přicestovali do Finska z Iráku.

Zdroj: instory
Foto: Lukasz Z / Shutterstock.com

Komentáře