Francouzský portál Atlantico přináší zprávy, které usvědčují Evropskou unii z toho, že v minulém roce 2015 porušovala zákony, které sama stanovila pro ostatní členské země. Členské země Evropské unie potkalo několik problémů, které musely tyto země v minulém roce řešit. Ať už se jednalo o uprchlickou krizi, která probíhá do dnešních dnů a další měsíce trvat ještě bude nebo problémy s Tureckem, jenž se dostalo do sporu s Ruskem a Vladimirem Putinem po sestřelení ruského bombardéru.

Členské státy Evropské unie se začaly v minulém roce také bouřit proti utlačování od unie, které se projevovalo například uprchlickými kvótami, jenž považovala většina zemí v unii za utlačování svobody a nepřípustný krok z unie.

Evropská unie v roce 2015 porušila několik vlastních zákonů, která stanovila pro členské země unie

Lisabonská smlouva podle francouzského portálu v tomto počinu Evropské unie nehrála roli. Redaktor tohoto deníku také kritizuje za nezvládnutí současné situace ohledně uprchlické krize, která může být příčinou možného budoucího rozpadu Evropské unie.

Evropská unie také podle deníku podporuje finančně Turecko, které EU před několika týdny kritizovala za jejich politiku v zemi a skandál, který potvrdil účast Turecka v obchodování s Islámským státem. Evropská unie v minulém roce podle deníku porušila princip subsidiarity, který je uveden v samotné smlouvě o Evropské unii.

Komentáře