Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan tvrdí, že zjistil důvod, proč ruský prezident Vladimir Putin bombarduje oblast v Sýrii, kde se nenachází jednotky Islámského státu. Turecký prezident Erdogan obviňuje Putina z bombardování oblasti v Sýrii, která se nachází u hranic Turecka, přičemž ruskému prezidentovi nejde o zničení Islámského státu, ale jedná pouze ve svůj vlastní prospěch.

Ruský prezident nařizuje armádě bombardovat oblasti, kde se nevyskytuje Islámský stát

Vladimir Putin podle tureckého prezidenta bombarduje oblast Sýrie, kterou obývají takzvaní Turkomani, nikoliv bojovníci teroristické skupiny Islámský stát. Jedná se tak podle tureckého prezidenta ve většině případů o venkovní oblasti sousední Sýrie, kam je mířena většina útoků ruského letectva. Opravdu usiluje ruský prezident o vytvoření vlastního státu na území Sýrie?

Turecký prezident Erdogan: Vladimir Putin bombarduje oblasti v Sýrii za účelem vytvoření vlastního státu

Toto tvrzení přinesla agentura Reuters, která také ovšem tvrdí, že turecký prezident Erdogan nemá pro svoje tvrzení o záměru ruského prezidenta Putina a samotného Ruska žádné důkazy. Jaký má tedy turecký prezident důvod k tomuto obvinění, jenž nedokládá žádnými fakty? Může se jednat o pouhou provokaci ze strany Turecka, které má od sestřelení ruského bombardéru špatné politické vztahy mezi Ruskem. Ruský prezident k tomuto obvinění dodal, že ruská armáda bombarduje výhradně pozice Islámského státu.

Foto: photo story / Shutterstock.com

Komentáře