Bude mít současně probíhající uprchlická krize v Evropě vliv na Angelu Merkelovou a její funkci německé kancléřky? V Německu už se hovoří o konce její kariéry jako o hotové věci. Prvním pomyslným hřebíkem do politické rakve Angely Merkelové bylo schválení přijetí uprchlíků ze zasažených zemí na blízkém východě. Členské země dále pobouřily povinné kvóty na přijímání uprchlíků, jenž byly členským zemím prakticky vnuceny.

O možném konci politické kariéry Angely Merkelové se zmínil ve včerejších hodinách komentátor Deutsche Welle. Nebyly to pouze tyto události, které prakticky spustily vlnu obav a pochybností nad vládou německé vlády a přístupem Angely Merkelové k uprchlické krizi. Jednalo se zejména o takzvanou politiku “otevřených dveřích.”

Uprchlická krize aneb začátek konce kariéry německé kancléřky Angely Merkelové, píší v Německu

Posledním pomyslným hřebíkem do politické rakve Angely Merkelové byly nedávné události na Nový rok, jenž se odehrály v německém městě Kolín nad Rýnem. Na silvestrovské oslavy došlo v tomto městě na 300 přepadení, během kterých byly okradeny ve většině případů ženy, jenž byly také v některých případech sexuálně zneužity muslimskými uprchlíky, kteří přicestovali do Německa.

Podobné případy hlásilo následně také Švýcarsko, Rakousko a Finsko. Všechny tyto události jen potvrdily, že německá politika multikulturalismu nefunguje. Uprchlická krize je v této chvíli natolik vážná, že už bude problémem pro Evropskou unii tuto situaci vyřešit.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře