Jan Petránek, komentátor, v pořadu Českého rozhlasu Jak to vidí, hovořil o migrantech, ale i o našem vztahu k Evropské unii. „Osobně jsem si ji vždy velmi vážil. Vždy měla pro nás velké pochopení, umí docela obstojně česky a je to morálně velice citlivá osobnost, která se ale svým super humanistickým zaměřením dostala do vlastní pasti, “ uvedl Jan Petránek k migrantské politice Angely Merkelové.

Zprávy, které slyšíme každým dnem ohledně uprchlické krize nám potvrzují chybný krok české armády

“Teď se objevují hlasy, že EU má asi dvouměsíční lhůtu na záchranu schengenského prostoru a ochranu vnějších hranic, moc těmto předpovědím nevěřím. Ale tady je vidět, že třeba nám chybí vojáci. To byla strategická chyba, která mě pořád rozčiluje. Navíc, když koupíme gripeny, které pak létají nad Grónskem nebo Islandem. To udělá jen strategický hlupák!,“  zmínil se o naší obranyschopnosti. “Merkelová se strašně mýlila a neodhadla migrantskou krizi, myslela si, že půjde jen o jednorázovou migrantskou vlnu, zkrátka se spletla,” dodal k Merkelové.

„Co je špatného na tom chtít vědět, kdo k nám přichází? Je to útok na demokracii, když tvrdíte, že chcete mít v zájmu svého obyvatelstva přehled o migrantech? Demokracie přece nesmí být bezzubá,” upozorňuje Jan Petránek.

Merkelová se strašně mýlila a neodhadla migrantskou krizi

Migrační vlna dělá z demokratických zákonů trhací kalendář. Jsme tak svědky různého zamlžování. Jako třeba silvestrovských útoků na německé ženy. Pokud někdo jen křičí a uprchlíky nekontroluje, tak je to buď blázen, nebo je to obyčejná zlomyslnost,“ je přesvědčen Petránek.

“Brusel si myslí, že nám bude vnucovat cokoliv a v okamžiku kdy řekneme ne, kdy si budeme bránit naši svébytnost, tak je problém. Dobře každý stát tam delegoval kousek své samostatnosti, ale ty právnické a právnickofinanční finesy nás dostávají k tomu, že většina národa tomu nerozumí, hrome kdo tu vládne, koho máme poslouchat, co je ještě naše?,” ptá se Petránek. “Já si myslím, že to tak cítí hodně lidí,” upozorňuje Jan Petránek.

Zdroj: Prvnizpravy
Foto: Massimo Vernicesole / Shutterstock.com

Komentáře