Jak už jsme Vás informovali před několika dny, Polsko se pravděpodobně vydalo cestou proti Evropské unii a nehodlá tolerovat jejich “šikanu”. Velká Británie tuto situaci dokonce přivedla do takového stádia, že se jedná o možném referendu o odchodu z Evropské unie.

Jak informovaly v předešlých dnech agentury Standard and Poor’s a Fitch, britský premiér David Cameron riskuje odchodem z Evropské unie ztrátu celosvětové prestiže, kterou se může v současné době Británie chlubit. Zda Velká Británie skutečně odejde z Evropské unie, se bude rozhodovat na konci roku 2016 a začátku roku 2017. Ovlivní tak celosvětový rating Velkou Británii rozhodnutím politika Davida Camerona?

Velká Británie by si svým odchodem z EU zhoršila celosvětový rating, potvrzuje to mezinárodní měnový fond

Agentura Standars and Poor’s vzkázala, že existuje šance 1 ku 3, že se Velké Británii sníží odchodem z Evropské unie rating o jeden stupeň. Nejedná se ovšem jen o Velkou Británii, kterou tato změna zasáhne. Podle informací by měl odchod Británie z EU podpořit Skotsko k oddělení od Spojeného království. Existuje zde ještě několik faktorů, které budou odchodem z Evropské unie poškozeny. V ohrožení je třeba britská měna, která tímto odchodem dostane tvrdou ránu. Dále bude hrozit navýšení deficitu, se kterým Velká Británie disponuje nyní.

Foto: Frederic Legrand – COMEO / Shutterstock.com

Komentáře