Někdo by si možná řekl, že když nás masová média neinformují o uprchlické krizi ve Francii, kde byly před několika týdny hlášeny rozbroje, že už se situace uklidnila. Jednalo se hlavně o potyčky mezi řidiči kamionů a uprchlíky, kteří ve snaze dopravit do Velké Británie chtěli do těchto kamionů dostat. Opak je však pravdou, situace v přístavním městě Calais je neustále vyostřená.

Dnes dokonce přišly zprávy o tom, že se uprchlíci dostali pomocí kladiv do tunelu, jenž spojuje Francii a Velkou Británii, i když by měly toto místo hlídat každý den policejní hlídky. Ty však nemohou stačit ve svém počtu na tisíce uprchlíků, jak už jsme mohli vidět na několika videích přímo z tohoto místa.

Uprchlíci vnikli ve Francii do tunelu, při snaze dostat se do Velké Británie. Použili železné tyče a kladiva

Několik uprchlíků, kterým se podařilo uniknout s přilehlého tábora pro uprchlíky, použili pro vnik do tunelu železné tyče a kladiva. Informoval o tom britský deník The Sun. Zprávy z místa tvrdí, že při střetu s policií došlo k násilí. Obyvatelé města Calais hned varovali na sociálních sítích o této skupině nebezpečných mužů, jenž se pohybují s kladivy a tyčemi v blízkosti tunelu. Mělo se jednat o skupinu šesti až sedmi mužů. K této skupině se přidali další migranti, kteří vytvořili skupinu o počtu 50 až 60 uprchlíků.

Foto: Ververidis Vasilis / Shutterstock.com

Komentáře