Politické vztahy mezi Ruskem a Tureckem jsou v posledních týdnech na bodu mrazu. Vše to odstartovalo sestřelení ruského bombardéru, který podle informací z turecké strany překročilo hranice a bez povolení narušilo letecký prostor Turecka, následně bylo sestřeleno. Ruský prezident Vladimir Putin bere toto sestřelení jako ránu do zad a jen tak se z tohoto incidentu nevzpamatuje.

Od sestřelení letadla využilo Rusko každé šance k podkopání Turecka

Rusko na toto sestřelení reagovalo uvalením ekonomických sankcí na Turecko, které navíc o pár dnů později obvinilo z pašování a nakupování ropy od Islámského státu. Údajné konvoje s ropou ruská armáda při svém bombardování zničila. Pokud se opravdu jednalo o konvoje s ropou pro Turecko od Islámského státu se nepotvrdilo.

Turecko vyhrožuje: Pokud budeme chtít, obsadíme Rusko do 7 dnů! Toto pronesl turecký ministr zahraničních věcí

Toto varování pronesl turecký ministr zahraničních věcí Mevlut Cavusoglu v turecké televizi. Ministr také poznamenal, že by se mělo začít Rusko obávat síly Turecka. Jaké měl ministr zahraničních věcí důvody k tomuto prohlášení, jenž vydal v národní televizi? Tvrdí, že Rusko do dnešního dne využilo každé příležitosti k podkopání Turecka od incidentu se sestřeleným letadlem. Ministr také na konci proslovu poznamenal, že trpělivost Turecka není nekonečná, proto by si mělo právě na Turecko dávat Rusko pozor.

Foto: photo story / Shutterstock.com

Komentáře