Je to už několik týdnů od doby, kdy turecká armáda sestřelila ruský bombardér SU-24, který se měl nacházet v leteckém prostoru Turecka. Výsledky ve vyšetřování této nehody se však do dnešního dne nezveřejnily. Ruský prezident Vladimir Putin před několika dny veřejnosti oznámil, že se našly černé skříňky ze sestřeleného letadla, které pomohou vyřešit tuto nehodu jednou provždy.

Rusku netrvalo dlouho, aby vzalo věc do svých rukou a na Turecko uvalilo ekonomické sankce. Následně došlo na několik slovních přestřelek mezi samotným Ruskem a Tureckem. Ruská armáda dokonce spustila do provozu nový protiletadlový systém, jenž nedovolí nepříteli vletět bez povolení do leteckého prostoru Sýrie. Jak ovšem oznámil deník Daily Express, Turecku hrozí zřejmě vážné problémy.

Turecko čekají velké problémy! Bude mít sestřelení ruského bombardéru dopad na energetiku v Turecku?

Podle odborníků hrozí Turecku velké problémy, co se energetiky týče. Vztahy mezi Tureckem a Ruskem jsou opravdu na špatné úrovni v dnešních dnech. To potvrdil i samotný ruský prezident Vladimir Putin, který se zmínil, že nevidí možnost udržení partnerství s Tureckem. Turecku tak hrozí to, že se bude muset obrátit na země jako je Kazachstán, pro dodávku energie. To však není v zájmu ostatních států Evropské unie, které by toto řešení dostalo do nepříjemné situace, co se dodávky energií týče.

Foto: thomas koch / Shutterstock.com

Komentáře