Každým dnem se množí všelijaké zprávy o tom, kde nebo jak ruská armáda zaútočila na teroristy z Islámského státu. Ať už se jedná o letecký bombový útok či naváděné rakety z lodí, které kotví u břehů Islámského státu, nic nás na těchto procedurách prozatím nemohlo zaskočit.

Tedy, až do včerejšího dne. Na sociálních sítích se totiž objevila videa a obrázky z útoku ruské armády, která použila k zneškodnění nepřítele neobvyklých zbraní. Při večerních útocích, zřejmě aby byla tato zkutečnost zastíněna veřejnosti, použila armáda ke zničení nepřítele bílý fosfor, který vyvolává až drastická poranění, která ve většině případů vedou k bolestivé a nepříjemné smrti.

Ruská armáda používá na nepřítele při bombardování bílý fosfor, který dokáže spálit kůži

Foto: staras / Shutterstock.com
Foto: staras / Shutterstock.com

Co takový bílý fosfor dokáže provést člověku při kontaktu s kyslíkem? Tato látka se přichytí na lidskou kůži a dokáže spálit tkáň. Člověk se tak ve většině případů ocitne v smrtících plamenech. Aktivisté, kteří tvrdí, že ruská armáda použila této zbraně popsali, že při dopadu fosforu došlo k velkému výbuchu a bylo zabito více civilních občanů než teroristů z Islámského státu. Není to však první případ, kdy byl ve válce použit bílý fosfor. Již v roce 2009 byla americká armáda obviněna, že používá tuto zakázanou látku při bojích v Afghánistánu.

Komentáře