Zástupci americké republikánské strany, John McCain a Lindsey Graham navrhují strategii pro Spojené státy v Sýrii, které by se mohly proměnit ve války, do níž bude zatažen velký počet států.

Republikánská strana a McCain ženou USA do války

Návrhy zástupců amerického republikánské strany John McCain a Lindsey Graham pro akce Washingtonu v Sýrii neberou v ohled reálnou situaci a mohly by vést k vojenské konfrontaci s Ruskem, píše The American Conservative, když tyto návrhy označil za “příšerné”.

Podle autora, myšlenka McCain a Graham zničit Islámský stát (Daeš), navržená koaličním partnerům Washingtonu, se zaměřuje na ohrožení armády Bašára Asada, zadržení teroristů v zemi, a proti těm, kteří podporují legitimního syrského prezidenta.
Jak je uvedeno v článku, tato „strategie” ke zničení Daeš členů republikánské strany je v podstatě zatažením Spojených států do maximálního počtu válek s mnoha účastníky.

Víme, že řeč jde o zabíjení ruského personálu a sestřelování ruských letadel

V zájmu ochrany spojenců, kteří se osvědčily jako „zbyteční”, McCain a Graham nabídli Washingtonu riskovat otevřenou válku s Ruskem – tak autor interpretuje výroky politiků, kteří vyzývají, aby se na Rusko uvalily „skutečné náklady”.
„Víme, že řeč jde o zabíjení ruského personálu a sestřelování ruských letadel,”vysvětlil The American Conservative s odkazem na dřávější McCainova prohlášení, kdy vyzýval k sestřelování ruských letadel v Sýrii.

Autor materiálu také kritizoval návrh tohoto “destruktivního dua” Pentagonu uskutečnit otevřenou pozemní operaci americké armády v Sýrii. Tyto akce udělají z amerických vojáků cíl, a řady džihádistů se pouze začnou doplňovat novými rekruty.
„Pokud chceme, aby byly Spojené státy zavlečené do jiné delší pozemní operace na Blízkém východě, měli bychom naslouchat McCaina a Grahama,” shrnuje ironicky autor.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře