Muslimové, kteří žijí v současné době na Slovensku se začali bouřit po tom, co bylo zveřejněno několik knih, které vyprávějí o nepříjemné pravdě ohledně islámského náboženství. Muslimská komunita na Slovensku považuje tyto knihy za extrémistické a nedoporučují je číst lidem, jelikož urážejí Islám a hlásají nepravdivé a lživé informace o tomto náboženství.

Stejně jako byla za komunismu zakázána určitá literatura, jenž se nelíbila systému, který tyto knihy “pomlouvaly”, se postavila k tomuto problému stejně i muslimská komunita ze Slovenska a zakazuje lidem tyto knihy číst, jelikož jsou extrémistické.

Tato komunita na Slovensku dokonce doporučuje knihkupcům jakou literaturu mohou zařadit jako extrémistickou a jakou zase ne. O tomto problému byl vydán dokonce článek, který se vyjadřuje k problému o těchto extrémistických knihách.

Muslimové se na Slovensku bouří. Nelibí se jim extrémistické knihy, které lžou o islámském náboženství

Muslimové dokonce považují za neadekvátní šíření těchto knih o Islámu, jelikož tito knihkupci, kteří knihy prodávají, nestudovali islám na univerzitě, tudíž nemají dostatečné informace o tomto tématu. Ve svém článku se vyjadřují tito slovenští muslimové o vydavateli Spencer a Warner, kteří ve svých knihách obsahují nepravdivé informace o tomto náboženství, takže doporučují knihkupcům tyto knihy vůbec nevydávat.

Zdroj: svobodnenoviny.eu

Komentáře