Od zahájení migrační krize uteklo dnešním dnem několik měsíců a je na čase, aby jsme si tuto uprchlickou krizi připomněli v číslech. Píše se první červen tohoto roku a v Sýrie se rozpoutává boj tak velkých rozměrů, že jsou tamější obyvatelé donuceni k migraci obřích rozměrů do Evropy, s vidinou lepšího života pro svoje rodiny.

Kolik jich už do Evropské unie od tohoto zahájení migrace přicestovalo? Od prvního června do dnešního dne se podle informací příliv uprchlíků do Evropské unie zdvojnásobil. Statistiky Eurostatu uvádějí, že v tomto období požádalo o azyl v Evropě přibližně 413.800 uprchlíků z blízkého východu. V tomto čísle jsou ovšem započteni pouze ti, kteří o azyl v Evropě žádali poprvé.

Migrační krize v číslech. V druhé polovině roku došlo k zdvojnásobení uchazečů o azyl

Většina uprchlíků a žadatelů o azyl pochází podle statistického úřadu ze Sýrie (33%), Afghánistánu (14%) a Iráku (11%). Menšinu pak tvoří uprchlíci z Pákistánu, Nigérie nebo Bangladéše. Uchazeči o azyl ze Sýrie nejvíce žádají o udělení azylu v Německu a Maďarsku. Do Maďarska poslalo žádost o azyl přibližně 53.100 uprchlíků z nejvíce válkou postihnutých oblastí. Nejmenší zájem je od uprchlíků o Slovensko, Slovinsko a Chorvatsko. Všechny tyto zmíněné země přijaly za půl roku méně než 100 uprchlíků každá. Nejvíce uprchlíků přijalo již zmíněné Německo, Maďarsko nebo Rakousko.

Foto: Istvan Csak / Shutterstock.com

Komentáře