Evropská unie před několika dny při příležitosti summitu G20 mimo jiného také jednala o tom, jestli se budou prodlužovat ekonomické sankce vedené proti Rusku. Důvodem těchto sankcí byly vojenské intervence, které prováděla na začátku tohoto roku ruská armáda na poloostrově Krym, který je v dnešních dnech již pod vlajkou Ruska.

Pracujeme na obhajobě k soudu, kde budou vyčísleny ekonomické škody

Proti tomuto rozhodnutí Evropské unie o prodloužení sankcí vůči Rusku se postavila Itálie, která s tímto rozhodnutím už nemohla nic udělat. Evropská unie tak automaticky prodloužila ekonomické sankce vedené proti Rusku o dalších 6 měsíců. S tímto rozhodnutím Evropské unie se ozvaly hlasy z Kyjeva, který pravděpodobně bude usilovat o náhradu od Ruska za okupaci Krymu.

EU prodlužuje ruské sankce o dalších 6 měsíců a Kyjev využívá situace. Požaduje náhrady za okupaci Krymu

Ukrajina tak chce využít tohoto prodloužení ruských sankcí od Evropské unie a bude požadovat náhradu za okupaci Krymu Ruskem, které tak Ukrajině způsobilo velké škody. Ukrajinský ministr toto rozhodnutí odůvodnil tak, že připojením Krymu k Rusku byli poškozeni podnikatelé, kteří v této oblasti podnikali. Tato žádost o náhradě škody od Ruska by se měla podle ukrajinského ministra zahraničí podávat v blízké době k mezinárodnímu soudu. V minulosti již Ukrajina podala několik žalob u Evropského soudu na Rusko, po kterém požadovala Ukrajina nahrazení škod za Krym.

Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

Komentáře