V těchto dnech již není tajemstvím, odkud teroristé z Islámského státu získávají finanční zdroje na vedení boje v Sýrii a dalších zemích. Ruské úřady před několika dny vypustily do světa videa konvojů, kde Islámský stát transportuje cisterny s ropou do Turecka, které však tento obchod odmítá. Dalším výdělkem je pro teroristy obchod s bavlnou. Islámský stát mimo tyto vyjmenované oblasti také vydělává na obětech teroristických útoků.

Obchod s bavlnou je jedním z nejdůležitějších příjmů pro Islámský stát

Obyvatelé, kteří žijí v zemi, jenž obsadili teroristé z Islámského státu totiž musí těmto lidem platit daně! O těchto příjmech Islámského státu informovala ruská agentura TASS, s odvoláním na článek, jenž vydali redaktoři v deníku Tribune de Genéve.

Islámský stát vydělává na ropě, ale i na obyvatelích obsazených zemí, kteří musí teroristům platit daně!

Mezi nejdůležitější zdroje financí však pro teroristy patří bavlna. Ta se totiž prodává dále do Evropy, ze které následně vznikají tak prestižní západní značky. Švýcarský deník uvedl, že původ těchto látek je v dnešní době stále těžší zjistit, takže je téměř nemožné zamezení přílivu zboží z těchto zemí. Ropa, bavlna i daně od lidí Islámskému státu vydělají ročně přibližně 290 milionů amerických dolarů, za které se už může pořídit slušná výbava pro tyto bojovníky.

Foto: Christiaan Triebert / Shutterstock.com

Komentáře