Švédsko v posledních měsících doplácí opravdu tvrdě na uprchlickou krizi, jenž probíhá v Evropské unii. Po vypuknutí této krize přijalo Švédsko tolik uprchlíků, až v celé zemi došly kapacity v centrech pro migranty a země musela část uprchlíků posílat zpět do centra Evropy. Při tomto přemisťování imigrantů se dokonce povedlo policii ztratit na několik tisíc uprchlíků, kteří se před plavbou do jiné země podle policie prostě vypařili.

Samotní obyvatelé švédských měst uprchlíky v zemi přivítali tak, že napadli několik uprchlických center, jedno z nich dokonce podle dostupných informací vyhořelo. Švédsko už nadále nepřijímá další uprchlíky, ale nepokoje stále neutichají. Po událostech z minulých dnů budou tyto vztahy mezi obyvateli Švédska a uprchlíky značně napjaté.

Dva muslimové utloukli k smrti muže za to, že se přiznal ke své homosexualitě.

Dva mladí chlapci z Maroka byli obžalováni z vraždy z nenávisti. V Maroku je totiž trestné být homosexuálem, dokonce hrozí v této zemi vězení až na tři roky. Pachatelům ve věku 16 a 19 let bylo podle svědectví nabídnuta od muže humanitární pomoc. Všichni tři se přemístili do bytu oběti, kde došlo k vraždě. Chlapci se obhajují tím, že jednali v sebeobraně, jelikož po nich muž vyžadoval sex. Policie však našla v mobilu jednoho z pachatelů video, na kterém vrahové týrají muže a nadávají mu za jeho orientaci.

Zdroj: Svobodnenoviny.eu
Foto: Tommy Alven / Shutterstock.com

Komentáře