Bývalý prezident České republiky Václav Klaus, byl už v minulosti několikrát napomenut za svoje kritické názory, které šly proti proudu. Václav Klaus už nemusí být ani prezidentem a stále jeho slova vyvolávají řadu kontroverze. Bývalý prezident Václav Klaus se v minulých dnech vyjádřil k současné situaci ohledně uprchlické krize a ekonomické situaci v EU.

Podle bývalého prezidenta nemůže za uprchlickou krizi, jenž prožíváme v současných dnech nikdo jiný, než Evropská unie a západní státy. Jedná se tak o nový trend migrace, který je potřeba vyřešit. Tento problém imigrace člověka je však zakořeněn v každém z nás již od nepaměti, soudí Václav Klaus.

Bývalý prezident Václav Klaus a jeho pohled na uprchlickou krizi a ekonomickou situaci v EU

Foto: yakub88 / Shutterstock.com
Foto: yakub88 / Shutterstock.com

Důvodem, proč došlo k tak velké uprchlické krizi, je podle bývalého prezidenta zničení ustálených režimů, které panovaly v severní Africe a v zemích na blízkém východě. Jedná se například o válku v Iráku nebo boj proti vládě Syrského prezidenta Bašára al-Asada. Tyto dva a mnoho dalších důvodů jsou příčinou, proč započala uprchlická krize v takovém měřítku. Také tomu nepomohl výrok kancléřky Angely Merkelové, která prakticky pozvala uprchlíky do EU. Václav Klaus také zmínil vliv jednotné měny na hospodářský stav, která měla podle jeho slov naprosto tragické důsledky.

Foto: yakub88 / Shutterstock.com

Komentáře