Islámský stát začíná přicházet o velkou část svého dobytého území. Tuto informaci přinesli ve včerejších hodinách analytici ze střediska IHS Jane’s, podle kterých bojovníci z této extrémistické skupiny přišli až o 14 procent svého území. Islamisté také podle informací ztratili kontrolu nad městem Tell Abiad, jenž se nachází na hranicích s Tureckem, takže se jedná o velice důležité místo pro islamisty.

K této ztrátě území se vyjádřil analytik Colub Strack, podle kterého tento ústup islamistů z hranice s Tureckem naznačuje určitě finanční potíže, jenž mohou teroristé mít v současné době. Jedná se ovšem o pouhý názor analytika na současnou situaci, který je doložen pouze tímto náznakem ústupu Islámského státu.

Analytici tvrdí: Islámský stát začíná přicházet o dobyté území. Příčinou může být nedostatek financí

Komu se ovšem daří na území Sýrie jsou kurdské jednotky, které dokázaly za krátkou dobu svoje území až ztrojnásobit. Analytici z agentury IHS Jane’s tvrdí, že islamisté od začátku tohoto roku do 14. prosince přišli celkem o 12.800 kilometrů čtverečních svého dobytého území. V současné situaci tak mají islamisté pod kontrolou celkem 78.000 kilometrů čtverečních. Jedná se tak přibližně o oblast vekou, jako samotná Česká republika. Díky těmto informacím můžeme s jistotou potvrdit, že bombardování na pozice Islámského státu mělo určité dopady na jeho fungování.

Komentáře