Český prezident Miloš Zeman uskutečnil ve včerejších hodinách svůj každoroční vánoční proslov, který sledují každý rok desetitisíce lidí na svých televizních obrazovkách. Tento proslov vysílala v sobotních hodinách Česká televize a sledovanost tohoto proslovu byla opravdu veliká. Prezident Miloš Zeman se vyjadřoval hlavně pozitivně, jelikož hodnotí brzy minulý rok 2015 pozitivně, co se České republiky a situace v ní týče.

Pochvalu si vysloužili podle prezidenta také samotní politici, kteří se přičinili na zlepšení ekonomické situace v České republice. Konkrétně se jedná o růst ekonomiky za poslední rok. Dalším krokem vlády, který prezident schválil bylo navýšení platů pro zaměstnance a také snížení nezaměstnanosti v České republice. Tyto změny spojuje s tím, že skončila takzvaná “špatná nálada”.

Prezident Miloš Zeman a jeho každoroční proslov. Pochvaloval si funkci vlády a růst ekonomiky v ČR

Český prezident se také jasně vyslovil ohledně probíhající uprchlické krize se kterou není samozřejmě spokojen. Proslov Miloše Zemana se také neobešel bez kritiky z řad obyvatelstva. Organizátor na podporu migrantů dokonce prohlásil, že žádá podání žaloby na prezidenta České republiky, protože prezident o tomto uskupení a jeho transparentech na demonstracích lhal. Jan Cemera, organizátor tohoto uskupení tvrdil, že Zeman lhal o transparentech, které měli členové této organizace při příležitosti protestace v Praze na podporu uprchlíků.

Foto: yakub88 / Shutterstock.com

Komentáře