Při nedávné schůzce hlav Evropské unie se také mimo jiného rozhodovalo o ruských sankcí, které hodlá Evropská unie v současných chvílích prodloužit o dalšího půl roku. Jak všechny indície poukazují, toto prodloužení sankcí se mělo odhlasovat v tajnosti bez vědomí samotného Ruska. Itálie se však k překvapení ostatních států Ruska zastala, když nesouhlasila s prodloužením těchto sankcí.

Jak se ovšem zdá, tyto sankce budou prodlouženy i přes protesty samotné Itálie. Na stranu ostatních států Evropské unie se samozřejmě přidala Česká republika v čele s Bohuslavem Sobotkou, jenž je pro jasné prodloužení sankcí vůči Rusku o další půlrok. Jaké měla Česká republika důvody k odsouhlasení prodloužení sankcí vůči Rusku?

Česká vláda v čele s Bohuslavem Sobotkou schvaluje prodloužení sankcí vůči Rusku o dalších 6 měsíců

Souhlas s prodloužením sankcí oznámil Bohuslav Sobotka ve čtvrtek, kdy se konalo jednání sněmovního výboru. Evropská rada bude tento problém řešit v odpoledních pátečních hodinách. Důvodem je podle Sobotky to, že Ukrajina ještě v těchto chvílích nemá stoprocentní kontrolu nad svojí hranicí s Ruskem.

Z místa jsou hlášeny neustálé boje. Uvádí se také, že ruská strana stále do dnešního dne vyzbrojuje separatisty, kteří bojují na hranici s Ukrajinou. K celé kauze se bude chtít ještě v pátek vyjádřit italský premiér Matteo Renzi.

Foto: yakub88 / Shutterstock.com
Zdroj: svobodnenoviny.eu

Komentáře